Prawie dwa miliardy hrywien zainwestują w przemysł naftowo-gazowy Ukrainy - Szmahal

Prawie dwa miliardy hrywien zainwestują w przemysł naftowo-gazowy Ukrainy - Szmahal

Ukrinform
Według wstępnych szacunków co najmniej 1,9 mld UAH zostanie zainwestowane w przemysł naftowo-gazowy tylko na mocy dwóch podpisanych umów o podziale wydobycia dla rejonów Grunewskiego i Achtyrskiego.

Według Ukrinformu premier Denys Szmyhal napisał o tym na swoim Facebooku, podsumowując wydarzenia gospodarcze tygodnia.

„Wzrost własnego wydobycia gazu. Na posiedzeniu Rady Ministrów w tym tygodniu zatwierdzono warunki dwóch umów o podziale wydobycia w rejonie naftowym Grunewskim i Achtyrskim. Według wstępnych szacunków co najmniej 1,9 mld UAH zostanie zainwestowane w przemysł naftowy i gazowniczy. Podpisano już 8 umów o podziale produkcji, które pozwolą znacząco zwiększyć wydobycie gazu od przyszłego roku” – czytamy w poście.

Jak informowaliśmy, według Ministerstwa Energetyki, w ciągu pierwszych 5 lat realizacji umów o podziale produkcji w przemyśle wydobywczym można przyciągnąć ponad 10 mld UAH inwestycji.

Na przełomie 2020 i 2021 roku na Ukrainie (po raz pierwszy od 9 lat) podpisano umowy o podziale produkcji z pięcioma firmami w ośmiu lokalizacjach. W szczególności cztery zakłady zostały przeniesione do Ukrgazvydobuvannya JSC.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-