Wielka Brytania jest zainteresowana współpracą z Ukrainą przy produkcji alternatywnych źródeł energii – Ambasador

Wielka Brytania jest zainteresowana współpracą z Ukrainą przy produkcji alternatywnych źródeł energii – Ambasador

Ukrinform
Wielka Brytania jest zainteresowana rozszerzeniem współpracy bilateralnej z Ukrainą, w szczególności w kierunku bezpiecznego obchodzenia się z materiałami jądrowymi i produkcji alternatywnych źródeł energii.

Ambasador Wielkiej Brytanii na Ukrainie Melinda Simmons powiedziała o tym podczas swojej oficjalnej wizyty w elektrowni atomowej w Czarnobylu – donosi Ukrinform powołując się na służbę prasową GSP CZAES.

„Jesteśmy bardzo zainteresowani znalezieniem nowych sposobów współpracy z Ukrainą, zwłaszcza w zakresie bezpiecznego obchodzenia się z materiałami jądrowymi i produkcji alternatywnych źródeł energii” – powiedziała.

Ponadto Melinda Simmons zapoznała się z pracą nowego bezpiecznego schronu, które obejmowało przestarzałe Schronienie - konstrukcję izolacyjną nad czwartym blokiem energetycznym elektrowni jądrowej w Czarnobylu, zbudowaną przed listopadem 1986 roku po wybuchu czwartego reaktora.

Po wizycie dyplomatka wyraziła wdzięczność za możliwość zwiedzenia elektrowni atomowej w Czarnobylu i powiedział, że Wielka Brytania jest dumna z bycia partnerem Ukrainy w tym, co udało jej się osiągnąć na terenie elektrowni w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Jak podawał Ukrinform, 45 krajów przekazało 2,1 mld euro na budowę nowego schronu nad zniszczonym czwartym blokiem elektrowni atomowej w Czarnobylu.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-