Ukraiński biznes potrzebuje wsparcia finansowego na dekarbonizację - UBTA

Ukraiński biznes potrzebuje wsparcia finansowego na dekarbonizację - UBTA

Ukrinform
Ukraiński biznes wspiera „zielony kurs” Europy, ale aby osiągnąć cele dekarbonizacji, potrzebuje wsparcia finansowego ze strony organizacji międzynarodowych.

Zostało to ogłoszone przez Dmytro Łosia, prezesa zarządu Ukraińskiego Stowarzyszenia Biznesu i Handlu (UBTA), podczas panelu Ukraina 2030: droga do zielonej transformacji w ramach konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow, donosi korespondent Ukrinformu.

„Biznes ukraiński działa w bardzo trudnym środowisku i boryka się obecnie z poważnymi problemami finansowymi. Tylko za pomocą programów finansowych stworzonych przez globalne instytucje finansowe, w tym przy współudziale UE, firmy będą mogły podjąć realne kroki w kierunku dekarbonizacji i dostosować się do globalnych trendów „zielonego porozumienia”” - powiedział Łoś.

Zaznaczył, że ukraiński biznes w pełni popiera europejski zielony kurs, ale Ukraina znajduje się w trudnych warunkach, takich jak wojna na wschodzie kraju, aneksja Krymu.

„Jesteśmy gotowi do tworzenia programów„ zielonej transformacji”  w różnych sektorach w celu osiągnięcia określonego poziomu dekarbonizacji w NOV (wkład zdefiniowany na poziomie krajowym - przyp. red.)”, powiedział Łoś.

Według niego biznes jest gotowy do współpracy z rządem w poszukiwaniu rozwiązań dla dekarbonizacji. W szczególności UBTA opracowała już program transformacji sektora spożywczego.

„Jak pokazuje praktyka, synergia między biznesem a rządem tworzy skuteczne rozwiązania i, na przykład, zatwierdzenie Drugiego Narodowego Określonego Wkładu Ukrainy (NOW-2)”, powiedział.

Program zawiera kroki, które sektor rolny musi podjąć, aby osiągnąć cele dekarbonizacji. Łoś zauważył, że inicjatywa UBTA uzyskała już wsparcie Ministerstwa Polityki Agrarnej i Żywnościowej.

Jak informowaliśmy, dnia 1 listopada w szkockim Glasgow rozpoczęła się światowa konferencja klimatyczna COP26. Celem konferencji jest

utrzymanie globalnego ocieplenia jak najbliżej celu 1,5°C wyznaczonego w porozumieniu paryskim z 2015 roku.

Oczekuje się, że w debacie na temat walki z globalnym ociepleniem weźmie udział około 120 światowych przywódców. Przewiduje się, że światowi przywódcy podejmą nowe zobowiązania mające na celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w swoich krajach do 2030 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-