Operator GTS zaprzecza informacji o wznowieniu tranzytu gazu przez Węgry

Operator GTS zaprzecza informacji o wznowieniu tranzytu gazu przez Węgry

Ukrinform
Informacje o wznowieniu tranzytu gazu z Rosji na Węgry nie odpowiadają rzeczywistości.

Według Ukrinformu poinformował o tym Serhiej Makogon, dyrektor generalny Operatora Systemu Transportu Gazu Ukrainy, na Facebooku.

„Prasa rozpowszechnia informacje, że Gazprom wznowił tranzyt gazu przez Ukrainę na Węgry. To nieprawda. Tak, teraz jest znikomy przepływ gazu z Ukrainy na Węgry, ale to nie jest tranzyt, ale reeksport gazu przez europejskich handlowców, które przechowywali w ukraińskich PMG (podziemne magazyny gazu – przyp. red.)” – napisał Makogon.

Jak informowaliśmy, od dnia 1 października 2021 roku wstrzymano tranzyt gazu ziemnego przez terytorium Ukrainy w kierunku Węgier. Węgry podpisały z Rosją kontrakt na dostawy gazu z pominięciem Ukrainy i będą otrzymywać 3,5 mld m sześciennych rocznie przez Serbię gazociągiem Turkish Stream i jego przedłużeniem lądowym oraz 1 mld m sześc. przez Austrię.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-