Dyrektor BBG opowiedział od czego biuro rozpocznie pracę

Dyrektor BBG opowiedział od czego biuro rozpocznie pracę

Ukrinform
Nowo utworzone Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego rozpocznie pracę od analizy głównych nielegalnych schematów i ich osłony korupcyjnej, a dopiero potem będzie wizytować firmy.

Według Ukrinformu dyrektor BBG Wadym Melnik opowiedział o tym na antenie kanału telewizyjnego Ukraina 24.

„Jak będzie działać Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego? Nie zaczynamy śledztwa od biznesu, ale zaczynamy prace analityczne od „schematów”, który daje firmom możliwości uchylania się od płacenia podatków. Ujawnianie i przezwyciężanie „schematów”, w sumie – skorumpowane krycie, skorumpowani urzędnicy, oni też ukrywają takie schematy… i dopiero w trzeciej kolejności zwracimy się do biznesmenów i powiemy – w wyniku zastosowania schematów nie zapłaciliście podatków, proszę zapłacić samodzielnie, prawo na to pozwala, lub poprzez kontrole podatkowe” - powiedział Melnik.

Jak informowaliśmy, Gabinet Ministrów powołał Wadyma Melnika, na stanowisko dyrektora Biura Bezpieczeństwa Gospodarczego, który od końca 2020 roku kierował Państwową Służbą Skarbową. Wcześniej pracował na różnych stanowiskach w policji podatkowej.

Rada Najwyższa przyjęła ustawę „O Biurze Bezpieczeństwa Gospodarczego Ukrainy” dnia 28 stycznia 2021 roku. Dnia 12 maja Gabinet Ministrów powołał do istnienia Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego, któremu powierzono zadania w zakresie zwalczania przestępstw w sferze gospodarczej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-