NBU refinansował banki na kwotę 217 mln UAH

NBU refinansował banki na kwotę 217 mln UAH

Ukrinform
Dnia 23 września 2021 roku Narodowy Bank Ukrainy refinansował cztery banki na kwotę 217 mln hrywien.

Według Ukrinformu, donosi o tym służba prasowa NBU.

„Narodowy Bank Ukrainy informuje, że dnia 23 września 2021 roku odbył się przetarg ilościowy na refinansowanie banków na okres do 84 dni, w wyniku którego wnioski 4 banków na kwotę 217 mln hrywien zostały zaspokojone z odsetkami według stawki rocznej 9,50%” - głosi komunikat.

Jak podawał Ukrinform, Narodowy Bank Ukrainy od początku IV kwartału 2021 roku wstrzymuje operacje długoterminowego refinansowania i swapów stóp procentowych. Ostatni przetarg na długoterminowe refinansowanie odbędzie się dnia 10 września, a aukcja swapów procentowych odbędzie się dnia 29 września.

Ponadto, od dnia 1 października okres przeprowadzania kredytowania refinansowego na przetargach tygodniowych został zmniejszony z 90 do 30 dni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-