NBU refinansował banki na kwotę 217 mln UAH

NBU refinansował banki na kwotę 217 mln UAH

Ukrinform
Dnia 23 września 2021 roku Narodowy Bank Ukrainy refinansował cztery banki na kwotę 217 mln hrywien.

Według Ukrinformu, donosi o tym służba prasowa NBU.

„Narodowy Bank Ukrainy informuje, że dnia 23 września 2021 roku odbył się przetarg ilościowy na refinansowanie banków na okres do 84 dni, w wyniku którego wnioski 4 banków na kwotę 217 mln hrywien zostały zaspokojone z odsetkami według stawki rocznej 9,50%” - głosi komunikat.

Jak podawał Ukrinform, Narodowy Bank Ukrainy od początku IV kwartału 2021 roku wstrzymuje operacje długoterminowego refinansowania i swapów stóp procentowych. Ostatni przetarg na długoterminowe refinansowanie odbędzie się dnia 10 września, a aukcja swapów procentowych odbędzie się dnia 29 września.

Ponadto, od dnia 1 października okres przeprowadzania kredytowania refinansowego na przetargach tygodniowych został zmniejszony z 90 do 30 dni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-