W ramach programu „Dostępna hipoteka pod 7%” wydano kredyty na sumę 714 mln UAH - Ministerstwo Finansów

W ramach programu „Dostępna hipoteka pod 7%” wydano kredyty na sumę 714 mln UAH - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
W ramach programu „Dostępna hipoteka pod 7%” upoważnione banki podpisały 838 umów kredytowych na łączną kwotę 714,11 mln UAH.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„Stanem na dzień 23 września br. banki upoważnione do realizacji Państwowego Programu „Dostępna hipoteka pod 7%” podpisały 838 umów kredytowych na łączną kwotę 714,11 mln UAH, zarówno na pierwotnym (23,3%), jak i wtórnym (odpowiednio - 76,7% ) rynku” - głosi komunikat.

Łącznie do autoryzowanych banków wpłynęło 1216 wniosków o udział w programie o łącznej wartości 1054,54 mln UAH, z czego 23,8% to rynek pierwotny, a 76,2% to rynek wtórny.

Program obejmuje 23 regiony, w tym miasto Kijów. Według złożonych przez obywateli wniosków o pożyczki najbardziej aktywnymi regionami w ubiegłym tygodniu były: kijowski (33,9% ogólnej liczby wniosków), miasto Kijów (30,8%) i charkowski (6,2%).

Jak informowaliśmy, uruchomienie programu „Dostępna hipoteka pod 7%” nastąpiło dnia 1 marca z inicjatywy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Zgodnie z warunkami programu przedmiotem hipoteki może być mieszkanie lub dom prywatny nie starszy niż sześć lat. Pożyczka udzielana jest na okres do 20 lat. Maksymalny koszt obiektu może wynieść 2,5 mln hrywien, a maksymalna kwota hipoteki 2 mln hrywien. Minimalna wkład własny to 15%; oprocentowanie kredytu hipotecznego to 7% w skali rocznej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-