W pierwszej połowie roku bezpośrednie inwestycje zagraniczne wzrosły o 2,7 mld USD - Szmyhal

W pierwszej połowie roku bezpośrednie inwestycje zagraniczne wzrosły o 2,7 mld USD - Szmyhal

Ukrinform
Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w pierwszej połowie roku wzrosły o 2,7 miliarda dolarów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Według Ukrinformu powiedział o tym premier Denys Szmyhal, komentując na Facebooku wyniki gospodarcze tygodnia.

„UkraineInvest, zgodnie z ustawą o „inwestycjach”, otrzymał już wnioski na prawie 2 miliardy dolarów. Przetwórstwo rolne - 9 projektów na kwotę 534 milionów dolarów. Ogólnie przemysł przetwórczy i produkcja to jeszcze 9 projektów na sumę 516 milionów dolarów. Ukraina aktywnie przechodzi z gospodarki surowcowej do kraju, który wytwarza produkt u siebie i akumuluje wartość dodaną” - napisał premier.

Zwrócił też uwagę na fakt, że zaplanowano 5 projektów logistycznych na kwotę 531 mln USD, w szczególności w dziedzinie transportu i turystyki – projekty na sumę 138 mln USD. „Odpowiednie inicjatywy to dopiero początek realizacji nowej strategii inwestycyjnej rządu. Nawiasem mówiąc, w pierwszej połowie roku bezpośrednie inwestycje zagraniczne wzrosły o 2,7 mld USD w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku” – powiedział Szmyhal.

Szef rządu zwrócił też uwagę na wzrost eksportu.

„Państwowy Urząd Statystyczny opublikował nowe dane o eksporcie ukraińskich towarów. W okresie styczeń-lipiec odnotowano wzrost o 33,4%. Eksport do Unii Europejskiej wzrósł o prawie 50%. Znaczący wzrost ma miejsce w prawie wszystkich głównych sektorach gospodarki. Na przykład eksport przemysłu maszynowego wzrósł o prawie 30%” - powiedział Szmyhal.

Biuro Promocji Inwestycji (UkraineInvest) jest stałym ciałem doradczym przy Gabinecie Ministrów, utworzonym dekretem rządowym z października 2016 roku w celu przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych na Ukrainę i poprawy wizerunku państwa jako kraju atrakcyjnego dla inwestycji.

Biuro Promocji Inwestycji to projekt realizowany w ramach umowy pomiędzy Western NIS Enterprise Fund a Organizacją Związkową „Fundusz Wspierania Reform na Ukrainie”.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-