Ministr Finansów spotkał się z szefem misji MFW

Ministr Finansów spotkał się z szefem misji MFW

zdjęcie
Ukrinform
Minister Finansów Ukrainy Serhij Marczenko spotkał się z Szefem Misji Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego Ivanną Gollar; na spotkaniu omówiono realizację „beaconów” strukturalnych dla otrzymania kolejnej transzy.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

Zwraca się uwagę, że w spotkaniu uczestniczyli również I Wiceminister Finansów Denys Uljutin oraz Wiceminister ds. Integracji Europejskiej Jurij Draganczuk.

Strony omówiły postępy we wdrażaniu strukturalnych „beaconów” w ramach Programu Współpracy oraz inne kwestie, w szczególności zapewnienie niezależności Narodowego Banku Ukrainy i organów antykorupcyjnych.

„Fundusz jest jednym z kluczowych partnerów Ukrainy w odbudowie gospodarki kraju i zapewnieniu stabilności makroekonomicznej. Przez cały rok dużo współpracowaliśmy, aby osiągnąć pozytywny rezultat. Mam nadzieję, że podczas tej misji uda nam się szybko rozwiązać problemy, które wciąż są na agendzie” - powiedział Marczenko.

Strony dyskutowały również o znaczeniu przyjęcia przez Radę Najwyższą Ukrainy projektu ustawy nr 5600, stanowiącego dodatkowy wpływ do budżetu 2022.

Ministerstwo Finansów zaznaczyło, że misja będzie kontynuować swoją pracę „przez najbliższe tygodnie”. Przedstawiciele Funduszu odbędą szereg spotkań z władzami wykonawczymi Ukrainy w celu oceny realizacji osiągnięcia celów programu.

Jednocześnie zostaną podjęte dalsze kroki, aby zapewnić zrównoważony wzrost ukraińskiej gospodarki, przeprowadzić reformy strukturalne i przezwyciężyć skutki kryzysu koronawirusowego - poinformował resort.

Na podstawie wyników prac misji oczekuje się, że zostaną przygotowane dokumenty do pierwszej korekty programu stand-by i ich rozpatrzenia przez Radę Dyrektorów MFW.

Jak informowaliśmy, misja MFW rozpoczęła pracę na Ukrainie 21 września 2021 roku nad kontynuacją pierwszej korekty programu stand-by.

Program stand-by koncentruje się na wspieraniu stabilności makroekonomicznej i finansowej w obszarach polityki fiskalnej, monetarnej, energetycznej, antykorupcyjnej i sektora finansowego. Program MFW daje możliwości uzyskania wsparcia finansowego od innych partnerów międzynarodowych.

Dnia 9 czerwca 2020 roku MFW zatwierdził nowy 18-miesięczny program stand-by dla Ukrainy na kwotę około 5 mld USD z natychmiastową wypłatą 2,1 mld USD pierwszej transzy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-