Litewski biznes zainwestował w zeszłym roku na Ukrainie 180 mln euro – ambasador

Litewski biznes zainwestował w zeszłym roku na Ukrainie 180 mln euro – ambasador

Ukrinform
W ubiegłym roku inwestycje bezpośrednie na Ukrainie litewskiego biznesu wyniosły 180 mln euro, przede wszystkim w sektorze finansowym i handlowym.

Ambasador Republiki Litewskiej na Ukrainie Waldemaras Sarapinas poinformował o tym w Mikołajewie podczas pierwszego ekonomicznego litewsko – mikołajewskiego forum biznesowego, donosi korespondent Ukrinformu.

„W ubiegłym roku litewski biznes zainwestował na Ukrainie 180 mln euro, w tym w sektor finansowy, ubezpieczeniowy, hurtowy i detaliczny handel. Ponadto obroty handlowe między naszymi krajami osiągnęły 1 miliard 200 milionów euro” - powiedział Sarapinas.

Według niego litewski biznes jest zainteresowany rozwijaniem relacji z Ukrainą w takich dziedzinach, jak energia odnawialna, efektywność energetyczna, ekologia, oczyszczanie wody, łagodzenie procesów zmian klimatycznych, odbudowa infrastruktury.

Ambasador podkreślił też, że nie jest tajemnicą, że biznes zagraniczny na Ukrainie boryka się z pewnymi problemami.

„Bardziej przejrzyste sądownictwo, niechęć do korupcji i zmniejszenie barier administracyjnych może pomóc Ukrainie przyciągnąć jeszcze więcej inwestycji zagranicznych” – powiedział Sarapinas.

Jak poinformował Ukrinform, w Mikołajewie otwarto konsulat honorowy Republiki Litewskiej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-