W II kwartale banki wypracowały 11 mld UAH zysku - Ministerstwo Finansów

W II kwartale banki wypracowały 11 mld UAH zysku - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Banki państwowe w II kwartale 2021 roku wypracowały 10,8 mld hrywien zysku.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„W drugim kwartale 2021 roku państwowe banki osiągnęły zysk w wysokości 10,8 mld hrywien. Prawie 86% tego wolumenu zostało wypracowane z zysku otrzymanego przez PrivatBank - 9,2 mld hrywien” - czytamy w komunikacie.

Resort zwrócił uwagę, że w bankach sektora państwowego utrzymuje się tendencja do zwiększania wolumenu portfela kredytowego klientów. W porównaniu do stanu z dnia 1 kwietnia 2021 roku portfel kredytowy wzrósł o 9,8 mld UAH (o 4,4%), z czego 5,4 mld UAH to wzrost wolumenu kredytów udzielonych osobom prawnym, a 4,4 mld UAH to wzrost portfela kredytowego osób fizycznych.

Wolumen środków osób fizycznych na rachunkach banków sektora państwowego w II kwartale 2021 roku wzrósł o 2,4 mld UAH (o 0,6%), natomiast środki osób prawnych i aktywy finansowe niebankowych organizacji zmniejszyły się o 5,8 mld UAH (o 1,8%).

Jak podawał Ukrinform, w okresie styczeń-marzec 2021 roku banki państwowe uzyskały 3,2 mld hrywien zysku. W 2020 roku zysk banków sektora państwowego wyniósł 23,1 mld UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-