Ukraina spodziewa się misji MFW w przyszłym tygodniu - Ministerstwo Finansów

Ukraina spodziewa się misji MFW w przyszłym tygodniu - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Ukraina spodziewa się misji Międzynarodowego Funduszu Walutowego w przyszłym tygodniu.

Jak informuje Ukrinform, powołując się na służbę prasową Ministerstwa Finansów, stało się to wiadome podczas spotkania ministra finansów Ukrainy Serhija Marczenko z wiceprezesem Banku Światowego ds. Europy i Azji Środkowej Anną Bjerde.

Zwraca się uwagę, że na spotkaniu omówiono warunki uzyskania „Drugiej pożyczki na politykę rozwoju w dziedzinie naprawy gospodarczej”, współpracę z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, wyniki realizacji wspólnych projektów, zieloną transformację na Ukrainie oraz główne obszary dalszej współpracy.

„Doceniamy współpracę z Bankiem Światowym. Pozwoliła ona Ukrainie zachować stabilność makrofinansową i sfinansować deficyt budżetowy w trudnym roku. Poza tym, co niezwykle ważne, w tym roku mamy wystarczające środki na zakup wymaganej ilości szczepionek” - podkreślił minister finansów.

Bank Światowy jest jednym z kluczowych partnerów Ukrainy. Jak dotąd wykorzystanie funduszy z portfela Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (IBRD), jednej ze struktur Banku Światowego, jest największe w porównaniu z innymi międzynarodowymi instytucjami finansowymi – według stanu na dzień1 września 2021 roku wyniosła 2,3 mld USD.

Jak informowaliśmy, minister finansów Serhij Marczenko zasugerował, że 18-miesięczny program stand-by z Międzynarodowym Funduszem Walutowym może zostać przedłużony o sześć miesięcy.

Dnia 9 czerwca 2020 roku MFW zatwierdził nowy 18-miesięczny program stand-by dla Ukrainy na kwotę około 5 mld USD z natychmiastową wypłatą 2,1 mld USD pierwszej transzy.

Wirtualna misja pierwszej korekty programu stand-by zakończyła się w połowie lutego 2021 roku bez rekomendacji wypłaty drugiej transzy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-