Projekt budżetu państwa na 2022 rok zostanie przesłany do Rady 15 września - Szmyhal

Projekt budżetu państwa na 2022 rok zostanie przesłany do Rady 15 września - Szmyhal

Ukrinform
Dnia 15 września Gabinet Ministrów przekaże projekt budżetu państwa na 2022 rok do rozpatrzenia przez Radę Najwyższą.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal powiedział o tym podczas plenarnego spotkania rządu, donosi korespondent Ukrinformu.

„Dnia 15 września, zgodnie z ustawodawstwem, rząd prześle do parlamentu projekt budżetu państwa na 2022 rok. Po raz pierwszy dokument będzie oparty na średniookresowej deklaracji budżetowej, która jest przewidziana na trzy lata” - powiedział Szmyhal.

Według niego projekt głównego dokumentu finansowego kraju będzie wyważony, realistyczny i będzie zawierał jasne priorytety, wśród których w szczególności jest wsparcie i rozwój obronności, medycyny, edukacji, infrastruktury i programów socjalnych.

Zgodnie z ustawodawstwem Gabinet Ministrów Ukrainy corocznie przedkłada Radzie Najwyższej projekt ustawy o budżecie państwowym Ukrainy na rok przyszły najpóźniej do 15 września bieżącego roku. Wraz z projektem ustawy składa się sprawozdanie z wykonania budżetu państwowego Ukrainy za rok bieżący.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-