Pomoc MFW będzie okazją do zwiększenia świadczeń socjalnych - Szmyhal

Pomoc MFW będzie okazją do zwiększenia świadczeń socjalnych - Szmyhal

Ukrinform
Otrzymana w tym tygodniu od Międzynarodowego Funduszu Walutowego bezzwrotna pomoc finansowa w wysokości ponad 2,7 miliarda dolarów zostanie przeznaczona na świadczenia socjalne dla obywateli.

Według Ukrinformu premier Denys Szmyhal zwrócił na to uwagę, komentując wyniki gospodarcze tygodnia na Facebooku.

„Ukraina w tym tygodniu otrzymała ponad 2,7 miliarda dolarów bezzwrotnej pomocy od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Środki te są częścią dystrybucji środków finansowych w celu wsparcia krajów członkowskich MFW w odbudowie ich gospodarek osłabionych pandemią. Otrzymana pomoc finansowa przyczyni się do stabilności makroekonomicznej, a także da możliwość zwiększenia świadczeń socjalnych dla obywateli” - powiedział Szmyhal.

Jak donosił Ukrinform, dnia 2 sierpnia br. Rada Gubernatorów MFW zatwierdziła przyznanie krajom specjalnych praw ciągnienia (SDR) w wysokości 650 mld USD, które mają pomóc w odbudowie światowej gospodarki dotkniętej pandemią koronawirusa, jest to największa alokacja SDR w historii funduszu.

Ukraina otrzymała od MFW ponad 2,7 miliarda dolarów w wyniku dystrybucji SDR w ramach pomocy krajom członkowskim MFW w odbudowie gospodarki dotkniętej pandemią koronawirusa. Dnia 23 sierpnia środki zostały przelane na konta Ukrainy.

Ministerstwo Finansów podało, że 2,7 mld USD otrzymane przez Ukrainę z MFW może zostać wykorzystane na finansowanie budżetu w tym okresie budżetowym lub przeznaczone na zapewnienie finansowania budżetu w kolejnych okresach budżetowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-