Fitch zmienia perspektywę ratingu Ukrainy na pozytywny

Fitch zmienia perspektywę ratingu Ukrainy na pozytywny

Ukrinform
Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch zmieniła perspektywę ratingu Ukrainy ze stabilnego na pozytywny.

Premier Denys Szmyhal poinformował o tym na Facebooku, podsumowując wyniki gospodarcze tygodnia, donosi Ukrinform.

„W ostatnim czasie międzynarodowa agencja ratingowa Fitch zmieniła perspektywę ratingu Ukrainy ze stabilnego na pozytywny” – napisał Szmygal.

Według niego agencja prognozuje również wzrost PKB Ukrainy o 4%.

Szef rządu zaznaczył również, że rezerwy walutowe wzrosły w lipcu o prawie 600 mln USD i łącznie wyniosły de facto 29 mld USD.

„Wraz ze wsparciem partnerów międzynarodowych pozwala nam to mówić o stabilnej i przewidywalnej sytuacji makroekonomicznej na Ukrainie” – podkreślił Szmyhal.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-