Narodowy Bank podwyższył stopę dyskontową do 8%

Narodowy Bank podwyższył stopę dyskontową do 8%

Ukrinform
Narodowy Bank zdecydował o podwyższeniu stopy dyskontowej do 8% - poinformował na briefingu prezes NBU Kyryło Szewczenko, donosi korespondent Ukrinformu.

„Zarząd Narodowego Banku zdecydował o podniesieniu stopy dyskontowej do 8% rocznie” – powiedział Szewczenko.

Przypomnijmy, w czerwcu Narodowy Bank zdecydował o utrzymaniu stopy dyskontowej na poziomie 7,5%. Od 16 kwietnia NBU podniósł stopę dyskontową z 6,5% do 7,5%, a od 5 marca zv 6% do 6,5%. Stopa dyskontowa w wysokości 6% obowiązuje na Ukrainie od czerwca 2020 r.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-