Produkcja akumulatorów: Ukraina i UE porozumiały się w sprawie partnerstwa przemysłowego

Produkcja akumulatorów: Ukraina i UE porozumiały się w sprawie partnerstwa przemysłowego

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina i Unia Europejska zainicjowały strategiczne partnerstwo w obszarze krytycznych surowców i akumulatorów.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, premier Ukrainy Denys Szmyhal poinformował o tym podczas konferencji na wysokim szczeblu poświęconej partnerstwu strategicznemu między Ukrainą a UE w zakresie krytycznych surowców i akumulatorów.

Zaznaczył, że Ukraina jest gotowa do pogłębienia współpracy z UE w różnych dziedzinach, w tym w zakresie surowców krytycznych.

„Inicjując strategię partnerstwa z UE w dziedzinie krytycznych surowców i akumulatorów, podpisując to memorandum, zgadzamy się połączyć nasze wysiłki i działać z UE na rzecz rozwoju zielonej gospodarki, tworzenia możliwości biznesowych i tworzenia nowych miejsc pracy” - powiedział Szmyhal.

Dodał, że jednym z celów partnerstwa dla Ukrainy jest integracja przemysłu przetwórczego Ukrainy w kwestii wartości dodanej jako wiarygodnego dostawcy produktów o wyższym stopniu przetworzenia.

Szmyhal podkreślił, że ukraiński przemysł może stać się ważnym partnerem dla europejskich firm.

„Ukraina może stać się ważnym elementem Europejskiego Obszaru Gospodarczego w sektorze wydobywczym i integralną częścią oddzielnych gałęzi przemysłowych skonsolidowanych z Unią Europejską. To jest wydobycie, dostawa i przetwarzanie surowców mineralnych, które mają kluczowe znaczenie dla UE” - powiedział Szmyhal.

Szef rządu podkreślił, że rozwój współpracy z UE w zakresie surowców i akumulatorów nabiera dla Ukrainy dużego znaczenia. „Pomoże to zintegrować łańcuchy dostaw minerałów, wzmocnić strategiczną odporność w procesie ożywienia po pandemii oraz zapewnić płynny handel i inwestycje w sektorze towarowym” – powiedział. Ponadto Szmyhal zwrócił uwagę, że dla Ukrainy interesujące jest bycie partnerem UE w wydobyciu surowców krytycznych i ich przetwarzaniu, a nie „donatorem tych surowców”.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-