Popyt na używane samochody w czerwcu wzrósł o 23% - Ukravtoprom

Popyt na używane samochody w czerwcu wzrósł o 23% - Ukravtoprom

Ukrinform
W czerwcu 2021 roku ukraińcy zarejestrowali 35900 używanych samochodów sprowadzonych z zagranicy, czyli o 23% więcej niż w czerwcu ubiegłego roku.

Według Ukrinformu informuje o tym Stowarzyszenie Producentów Samochodów Ukrainy (Ukravtoprom).

Zwraca się uwagę, że odprawione używane w czerwcu odprawy celne zajmowały 80% pierwotnego rynku samochodów osobowych, w ciągu miesiąca zarejestrowano 35900 samochodów używanych sprowadzonych z innych krajów oraz 8800 nowych samochodów osobowych.

Najpopularniejszą marką wśród używanych samochodów zagranicznych jest niemiecki Volkswagen. Przez miesiąc Ukraińcy zarejestrowali 6083 używane Volkswageny.

Drugi miejsce zajął FORD, 3480 ukraińskich kierowców zostało właścicielami używanych samochodów tej marki.

Na trzecim miejscu jest Renault - 3002 oclone i zarejestrowane samochody.

W sumie, według wyników pierwszego półrocza 2021 roku, ukraińskie tablice rejestracyjne trafiły na 195500 używane samochody sprowadzone z innych krajów, czyli o 40% więcej niż przed rokiem.

Jak podawał Ukrinform, w okresie styczeń-czerwiec 2020 roku na Ukrainie zarejestrowano 139400 używanych samochodów, czyli prawie czterokrotnie więcej niż nowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-