Szmyhal ogłosił utworzenie Krajowej Giełdy Obrotu Kapitałem na Ukrainie

Szmyhal ogłosił utworzenie Krajowej Giełdy Obrotu Kapitałem na Ukrainie

Ukrinform
Na Ukrainie planowane jest utworzenie zintegrowanego centrum rynków kapitałowych i towarowych – Krajowej Giełdy Obrotu Kapitałem i Towarami (NEXT).

Według Ukrinformu Premier Ukrainy Denys Szmyhal poinformował o tym w Telegramie.

Według niego „rząd, EBOR, Amerykańska Izba Handlowa i USAID podpisały Memorandum of Understanding w zakresie krajowego obrotu kapitałem giełdowym i zorganizowanych rynków towarowych”.

Zgodnie z umowami, w ciągu najbliższych trzech lat na Ukrainie planowane jest utworzenie zintegrowanego centrum rynków kapitałowych i towarowych – Krajowej Giełdy Obrotu Kapitałem i Towarami (NEXT).

Dzisiejsze memorandum, podkreślił Szmyhal, to „nowa karta w historii gospodarczej naszego państwa. Ukraińcy otrzymają nowe możliwości w postaci instrumentów finansowych do oszczędzania i inwestowania. Biznes otrzyma długoterminowe i tańsze środki na rozwój własnych przedsiębiorstw. Państwo otrzyma wzrost inwestycji, nowe miejsca pracy, rozwój gospodarczy”.

Premier podziękował Europejskiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju, Amerykańskiej Izbie Handlowej na Ukrainie, USAID za wsparcie, wzajemne zrozumienie i współpracę.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-