UIA zawiesza wznowienie lotów między Ukrainą a Polską

UIA zawiesza wznowienie lotów między Ukrainą a Polską

Ukrinform
Ukraińskie linie lotnicze Ukraine International Airlines nie wznowią lotów do Polski od dnia 18 czerwca, jak wcześniej planowano.

Według Ukrinformu poinformował o tym serwis prasowy linii lotniczych.

Podkreśla się, że powodem tej decyzji była sytuacja zaistniała w związku z koniecznością przelotu nad terytorium Białorusi i późniejszą redystrybucją ruchu pasażerskiego, którą przewoźnik lotniczy obserwuje w tym kierunku.

„UIA dokładnie przeanalizuje rynek zarówno dla pasażerów typu point-to-point podróżujących do/z Polski, jak i pasażerów transferowych podróżujących z przesiadką w Polsce lub na Ukrainie” – dodano w firma.

Dla pasażerów posiadających bilety na faktycznie odwołane loty możliwe są następujące rozwiązania: zmiana terminu podróży na loty UIA bez uiszczenia kary zgodnie z taryfą w oryginalnej klasie w okresie ważności biletu, z zastrzeżeniem usunięcia ograniczeń przez lotnisko; wymiana biletu na kod promocyjny z dodatkowym 25% bonusem na stronie UIA; zwrot biletu.

Jak informował wcześniej Ukrinform, Gabinet Ministrów podjął wcześniej decyzję o zawieszeniu przez Ukrainę lotów na Białoruś od dnia 26 maja. Decyzja została podjęta po tym, jak władze białoruskie siłą, przy pomocy myśliwca, zmusiły do lądowania 23 maja w Mińsku samolot firmy Ryanair, odbywający przelot z Aten do Wilna.

Na pokładzie tego samolotu znajdował się założyciel kanału Nexta, Roman Protasewicz, który po wylądowaniu samolotu został zatrzymany przez białoruskie siły bezpieczeństwa.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-