Ambasadorzy G7 rozmawiali z zarządem Energoatomu o integracji systemu energetycznego

Ambasadorzy G7 rozmawiali z zarządem Energoatomu o integracji systemu energetycznego

Ukrinform
Ambasadorzy krajów G7 omówili plany modernizacji i głębokiej integracji systemów energetycznych z kierownictwem Przedsiębiorstwa Państwowego NAEK „Energoatom”.

Taką informację podano na stronie brytyjskiej prezydencji grupy ambasadorów G7 na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Ambasadorowie G7 spotkali się z kierownictwem Energoatomu, aby omówić plany modernizacji i głębokiej integracji systemów energetycznych z resztą Europy” - czytamy w oświadczeniu.

Zwraca się uwagę, że ambasadorzy podkreślali potrzebę zliberalizowanego, konkurencyjnego rynku energii elektrycznej oraz korporatyzacji Energoatomu zgodnie z zasadami Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Jak poinformował Ukrinform, w maju premier Denys Szmyhal powiedział na spotkaniu z ambasadorami G7, że rząd jest zaangażowany w kontynuowanie reformy ładu korporacyjnego i innych kluczowych reform dla Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-