MKIP podtrzymuje ustawę o „podatku od Google”

MKIP podtrzymuje ustawę o „podatku od Google”

Ukrinform
Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej popiera pozytywne rozpatrzenie przez RN projektu ustawy o poborze podatku VAT od nierezydentów z tytułu świadczenia usług drogą elektroniczną.

Według Ukrinformu, pisał o tym w Telegramie minister kultury i polityki informacyjnej Ołeksandr Tkaczenko.

„W tym tygodniu Rada Najwyższa rozpatrzy projekt ustawy nr 4184, który jest również nazywany „podatkiem od Google”. Będą go płacić  zagraniczne firmy świadczące usługi elektroniczne w Internecie, oraz ich filie” - powiedział Tkaczenko.

Zaznaczył, że Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej popiera pozytywne rozpatrzenie tej ustawy, ponieważ innowacja przyniesie budżetowi państwa Ukrainy około 3 miliardów hrywien rocznie.

„Prawo w żaden sposób nie wpłynie na zwykłego użytkownika portali społecznościowych czy wyszukiwarek” – dodał Tkaczenko.

Jak poinformował Ukrinform, 17 lutego Rada Najwyższa przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy nr 4184 „O zmianie Kodeksu Podatkowego Ukrainy w sprawie zniesienia opodatkowania dochodów uzyskiwanych przez nierezydentów w formie opłat za produkcję i/lub rozpowszechnianie reklam i świadczenie usług drogą elektroniczną na rzecz osób fizycznych przez nierezydentów”.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-