W tym roku udział elektrociepłowni w produkcji energii elektrycznej spadnie do 25,6% - Ministerstwo Energetyki

W tym roku udział elektrociepłowni w produkcji energii elektrycznej spadnie do 25,6% - Ministerstwo Energetyki

Ukrinform
W roku 2021 udział elektrowni cieplnych w produkcji energii elektrycznej na Ukrainie zmniejszy się z 27,2% do 25,6%.

Jak podał Ukrinform, poinformowano o tym na stronie Ministerstwa Energetyki.

Należy zwrócić uwagę, że w 2016 roku udział elektrociepłowni w produkcji i generacji całkowitej energii elektrycznej wyniósł 32,2%, a w 2020 roku elektrociepłownie wyprodukowały na Ukrainie zaledwie 27,2% energii elektrycznej.

„Ten trend będzie kontynuowany w przyszłości. Zgodnie z prognozowanym bilansem energii elektrycznej zatwierdzonym przez Ministerstwo Energetyki, do końca bieżącego roku spodziewana jest dalsza redukcja produkcji energii przez elektrownie węglowe do 25,6%” - zapewnił wiceminister energetyki Maksym Nemczynow.

Jednym z głównych spadków udziału elektrociepłowni w wytwarzaniu energii jest szybki wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Ministerstwo zwraca uwagę, że w ostatnim czasie na Ukrainie utrzymuje się stabilny trend w kierunku ograniczania produkcji energii elektrycznej w blokach elektrociepłowni węglowych oraz zwiększania udziału neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla „zielonej” energii elektrycznej wytwarzanej ze źródeł odnawialnych.

W ukraińskim systemie energetycznym odnotowano już przypadki, w których dziennie wytwarzano więcej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych (w tym przez duże elektrownie wodne) niż wszystkie elektrownie cieplne i elektrociepłownie na Ukrainie. Tak więc stanem na początek maja udział energii elektrycznej generowanej energetyką jądrową wyniósł 58,7%, elektrowni wodnych i elektrociepłowni gazowych - 10,2%, wiatrowych i słonecznych - 9,1% i elektrociepłowni węglowych - 20,5%, co stanowi zaledwie jedną piątą całości generowanej energii elektrycznej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-