Kuleba rozmawiał z amerykańskim senatorem o blokowaniu budowy Nord Stream 2

Kuleba rozmawiał z amerykańskim senatorem o blokowaniu budowy Nord Stream 2

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba w rozmowie telefonicznej z członkiem Senackiego Klubu Ukraińskiego w Kongresie USA senatorem Johnnym Ernstem omówił blokadę zakończenia budowy Nord Stream 2.

Według Ukrinformu poinformowało o tym ukraińskie MSZ.

Głównymi tematami rozmowy było wsparcie USA dla wysiłków na rzecz przywrócenia suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, wzmocnienie strategicznego partnerstwa obu państw oraz przeciwdziałanie wspólnym zagrożeniom w przestrzeni euroatlantyckiej.

„Wyraźna demonstracja ponadpartyjnej i dwuizbowej solidarności USA z Ukrainą pozostaje jednym z ważnych czynników odstraszania Federacji Rosyjskiej od dalszych agresywnych działań. Wysoko cenimy praktyczną pomoc w rozwijaniu zdolności obronnych naszego państwa, konsolidowaniu międzynarodowych wysiłków na rzecz przywrócenia pokoju na Ukrainie” - powiedział Kuleba.

Szef ukraińskiego MSZ dodał, że przestrzeń euroatlantycka nie będzie bezpieczna, dopóki Ukraina nie będzie bezpieczna. Według niego tylko skoordynowane kroki mogą pomóc wyeliminować główne źródła powszechnych zagrożeń.

Kuleba i Ernst rozmawiali także o sprzeciwie wobec zakończenia budowy Nord Stream 2.

„Nord Stream 2 może nie tylko zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu Ukrainy i całej Europy, ale z pewnością pogorszyć sytuację poprzez dywersyfikację dostaw surowców energetycznych do europejskich odbiorców. Realizacja tego projektu zapewni Federacji Rosyjskiej możliwość wykorzystania dostaw surowców energetycznych jako dodatkowego instrumentu wojny hybrydowej z Zachodem” - podkreślił Kuleba.

Jak podałwał Ukrinform, 26 maja Dmytro Kuleba i kongresman USA Brian Fitzpatrick rozmawiali o ostatnich wydarzeniach związanych z budową rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-