Gabinet przyjął uchwałę o ułatwianiu rolnikom dostępu do rynków eksportowych - Szmyhal

Gabinet przyjął uchwałę o ułatwianiu rolnikom dostępu do rynków eksportowych - Szmyhal

Ukrinform
Gabinet Ministrów na posiedzeniu 26 maja przyjął uchwałę, która powinna ułatwić dostęp rolniczym małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) do rynków eksportowych.

Według Ukrinformu, premier Ukrainy Denys Szmyhal napisał o tym na kanale Telegram.

„Ukraińscy rolnicy będą mogli łatwo poznać wymagania dotyczące swoich produktów na każdym rynku zagranicznym, na który zamierzają dostarczać towary. Rząd podjął decyzję o sposobie wykorzystania środków na budowę punktów kontroli granicznej. Program ten ma na celu poprawę dostępu ukraińskich małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) rolniczym do rynków światowych. Na projekt zostanie przeznaczonych 75 milionów hrywien” - napisał Szmyhal.

Jak stwierdzono w uzasadnieniu do dekretu „O zatwierdzeniu Procedury wykorzystania środków przewidzianych w budżecie państwa na realizację działań na rzecz budowy punktów kontroli granicznej i poprawy dostępu małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) rolniczym do rynków eksportowych”, dokument określa kierunki wykorzystania środków budżetowych w następujących obszarach: promocja dostępu rolniczych MŚP do rynków eksportowych poprzez wdrożenie Internetowego Systemu Informacji o Bezpieczeństwie Żywności i Wymaganiach Rynku Eksportowego; ułatwianie handlu transgranicznego poprzez budowę, wyposażanie i doposażanie punktów kontroli granicznej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-