Szef Ministerstwa Rozwoju Rolnictwa nazwał ziemię najlepszą lokatą bankową

Szef Ministerstwa Rozwoju Rolnictwa nazwał ziemię najlepszą lokatą bankową

Ukrinform
Minister Polityki Agrarnej i Żywności Roman Leszczenko powiedział, że od początku zadziałania rynku sprzedaży ziemi dla obywateli Ukrainy w lipcu nic się globalnie nie zmieni i nie ma potrzeby natychmiastowej sprzedaży swoich działek.

Powiedział to na kanale telewizyjnym DOM, donosi Ukrinform.

Szef resortu polityki rolnej zaznaczył, że po uruchomieniu rynku ziemi dla Ukraińców „nikt nie jest zobowiązany do sprzedaży ani kupna ziemi”.

„Nie polecam sprzedaż (ziemi - przyp. red.). Z jednego prostego powodu: ziemia to najlepsza lokata bankowa w kraju. Jest to dobro, którego wartość stale rośnie, to czynsz, który stale rośnie, jest to możliwość zarobienia pieniędzy na uprawie produktów rolnych, które dziś osiągają fantastyczne ceny na rynkach światowych” - wyjaśnił swoje stanowisko Leszczenko.

Minister dodał, że każdy właściciel ziemi zawsze ma stabilność w trzech aspektach. „Aktywa rosną w cenie, zawsze jest na nie popyt, a jednocześnie można z nich pozyskać produkty rolne, którymi można wyżywić nie tylko siebie, ale i innych ludzi” - podkreślił.

Jak informowaliśmy, dnia 24 maja prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał Ustawę „O zmianach w Kodeksie ziemskim Ukrainy i innych aktach ustawodawczych w celu poprawy systemu zarządzania i deregulacji w sferze stosunków gruntowych”, która jest niezbędna do zakończenia reformy gruntów na Ukrainie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-