EBI przyznał 7 mln euro na wsparcie projektów infrastrukturalnych

EBI przyznał 7 mln euro na wsparcie projektów infrastrukturalnych

Ukrinform
Europejski Bank Inwestycyjny przekaże dotację w wysokości 7 mln euro na wsparcie projektów infrastrukturalnych na Ukrainie.

Jak poinformował Ukrinform, przekazała taką informację służba prasowa Ministerstwa Rozwoju Społecznego i Terytorialnego.

„Dzisiaj, 25 maja, Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Ministerstwo Rozwoju Społecznego i Terytorialnego Ukrainy podpisały umowę o dofinansowaniu w wysokości 7 mln euro, która zostanie sfinansowana przez UE. Ten grant zostanie skierowany na przygotowanie i realizację Programu Naprawczego na Ukrainie” - czytamy w oświadczeniu.

Minister ds. rozwoju społeczności i terytoriów Aleksiej Czernyszew powiedział, że bardzo ceni owocną współpracę z naszymi międzynarodowymi partnerami - Komisją Europejską i EBI.

„W szczególności realizacja awaryjnego programu kredytowego na odbudowę Ukrainy pomogła już w odbudowie ponad 240 obiektów infrastrukturalnych na Ukrainie. Nowa umowa pożyczki z EBI na kwotę 340 mln euro, którą podpisaliśmy w zeszłym roku, przyczyni się do jeszcze większej przebudowy infrastruktury społecznej na Ukrainie. Dotacja w wysokości 7 mln euro z UE pomoże nam jak najszybciej wdrożyć planowane naprawy” - powiedział.

Określa się, że kilkaset małych i średnich projektów na szczeblu gminnym zostanie sfinansowanych ze środków Programu Odbudowy Ukrainy (URP). Mówimy o odbudowie infrastruktury społecznej, poprawie usług komunalnych, naprawie zniszczonych budynków administracyjnych i kluczowej infrastruktury społecznej (m.in. szpitale, szkoły, przedszkola, obiekty sportowe).

„Podpisana dotacja w wysokości 7 mln euro przyczyni się do realizacji nowej umowy pożyczki - Programu Naprawczego na Ukrainie - zgodnie z wiodącymi międzynarodowymi podejściami i interesami społeczności ukraińskich. Nasza współpraca z EBI w zakresie modernizacji infrastruktury układa się pomyślnie. Dowodem na to jest realizacja awaryjnego programu kredytowego na odbudowę Ukrainy. Dzięki Programowi odrestaurowano już szpitale, szkoły, przedszkola, infrastrukturę sportową i inną kluczową infrastrukturę we wschodniej Ukrainie. Nowy program o wartości 340 mln euro daje regionom kraju jeszcze większe możliwości” - podkreślił Iwan Lukeria, wiceminister ds. rozwoju społeczności i terytoriów.

Oczekuje się, że z realizacji projektów w ramach Programu skorzysta ponad 13 mln osób na Ukrainie, a także pobudzą rozwój regionalny i szybki wzrost gospodarczy kraju.

„EBI, bank Unii Europejskiej, jest wieloletnim partnerem Ukrainy. Nasze wsparcie obejmuje regiony dotknięte konfliktem zbrojnym i przyczynia się do ich odbudowy. Ulepszona i nowoczesna infrastruktura to znaczący wkład w przyszłość społeczności we wschodniej Ukrainie. Cieszymy się, że UE uzupełnia nasze finansowanie Programu Odbudowy Ukrainy dotacją z Platformy Inwestycyjnej Sąsiedztwa UE (NIP), aby pomóc i wspierać naszych ukraińskich partnerów w skutecznej realizacji programu” - powiedziała wiceprezes EBI odpowiedzialna za operacje finansowe z Ukrainą, Teresa Czerwińska.

Należy zauważyć, że dotacja, która jest udzielana w ramach Platformy Inwestycyjnej Sąsiedztwa UE (NIP) i uzupełnia finansowanie Programu z EBI, przyczyni się do zwiększenia infrastrukturalnej stabilności Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-