Wprowadzenie obrotu rynkowego podwoi ceny ziemi w ciągu 3-5 lat - Szmyhal

Wprowadzenie obrotu rynkowego podwoi ceny ziemi w ciągu 3-5 lat - Szmyhal

Ukrinform
Otwarcie rynku ziemi pomoże co najmniej podwoić jej cenę w ciągu pierwszych 3-5 lat.

O tym oświadczył premier Denys Szmyhal na forum „Ukraina 30. Ziemia”, donosi korespondent Ukrinformu.

„Jeśli chodzi o otwarcie rynku ziemi, oznacza to ustanowienie sprawiedliwości. Otwarcie rynku ziemi spowoduje co najmniej podwojenie ceny gruntów w ciągu pierwszych 3-5 lat. To są nasze dane, to są dane ekspertów” - powiedział Szmyhal.

Przytoczył dane Ministerstwa Gospodarki, z których wynika, że ​​w ostatnich latach gminom przekazano ponad 4 mln hektarów ziemi o szacunkowej wartości około 20 mld USD.

Szef rządu zaznaczył, że „na reformie skorzystają właściciele ziemscy - około 7 mln Ukraińców, którzy mają działki”.

Wyraził również przekonanie, że biznes zyska również na otwarciu rynku ziemi.

Jak informował Ukrinform, dnia 31 marca 2020 roku Rada Najwyższa przyjęła ustawę „O zmianie niektórych aktów ustawodawczych Ukrainy w zakresie obrotu ziemią rolną”. Dnia 28 kwietnia została podpisany przez Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Dokument przewiduje, że od lipca 2021 roku zniesione zostanie moratorium na sprzedaż gruntów rolnych, z wyłączeniem gruntów państwowych. Obywatele Ukrainy, wspólnoty terytorialne i państwo mogą nabywać grunty rolne na własność.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-