Ambasadorzy krajów G7 spodziewają się zakończenia reformy gruntów na Ukrainie do lipca

Ambasadorzy krajów G7 spodziewają się zakończenia reformy gruntów na Ukrainie do lipca

Ukrinform
Ambasadorzy G7 oczekują na zakończenie reformy gruntów na Ukrainie do  końca lipca

Jak poinformował Ukrinform, dyplomaci ogłosili to na stronie brytyjskiej prezydencji w grupie ambasadorów G7 na Twitterze.

„Oczekujemy, że Ukraina podejmie kroki w celu skutecznego wdrożenia reformy gruntów od dnia 1 lipca, kiedy to zacznie działać rynek ziemi. Zapewni to monitorowanie praw własności i transakcji, jawność danych o użytkownikach i właścicielach ziemi, dostęp do kredytów dla małych gospodarstw rolnych” - czytamy w oświadczeniu.

Ambasadorowie z zadowoleniem przyjęli również przyjęcie przez Radę Najwyższą zarówno projektu ustawy nr 2194 o decentralizacji gruntów, jak i projektu ustawy nr 2195 o elektronicznych przetargach na zakup ziemi. Dyplomaci ocenili je jako „kolejny krok w kierunku wypełnienia zobowiązań Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i Rady Ministrów w zakresie przejrzystej i sprawiedliwej reformy gruntów, która stworzy ogromne możliwości dla zwiększenia dobrobytu Ukrainy”.

Jak podawał Ukrinform, pod koniec kwietnia parlament przyjął ustawę, która przewiduje zniesienie zbędnych pozwoleń i powielanie procedur sprawdzania dokumentacji dotyczącej zagospodarowania terenu (numer rejestracyjny projektu 2194).

Dnia 18 maja parlamentarzyści przyjęli ustawę nr 2195 „O zmianie niektórych aktów prawnych dotyczących sprzedaży gruntów lub praw do nich w formie elektronicznych przetargów na zakup ziemi”.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-