Ministerstwo Rolnictwa i EBOiR rozpoczynają pilotażowy projekt melioracyjny

Ministerstwo Rolnictwa i EBOiR rozpoczynają pilotażowy projekt melioracyjny

Ukrinform
Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywnościowej Ukrainy wraz z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) rozpoczynają pilotażowy projekt melioracyjny.

Rozmawiano o tym podczas spotkania ministra polityki rolnej Romana Leszczenko z dyrektorem zarządzającym EBOiR na Europę Wschodnią i Kaukaz Matteo Patrone.

Jak podaje Ukrinform, poinformował o tym Portal Informacyjno-Analityczny Kompleksu Rolno-Przemysłowego Ukrainy.

„Ministerstwo Polityki Agrarnej przygotowuje się już do powołania państwowej agencji rekultywacyjnej zdolnej do rozwijania tego kierunku. Teraz finalizujemy dokumentację techniczną projektu pilotażowego z EBOiR w obwodzie odeskim. Na początku wdrożymy krajowy projekt nawadniania na południu, a następnie obejmiemy cały kraj” - powiedział Leszczenko.

Matteo Patrone zaznaczył, że wizja realizacji Strategii projektu nawadniania na południu Ukrainy w pełni pokrywa się ze stanowiskiem partnerów międzynarodowych.

Na Ukrainie jest 5,48 miliona hektarów zmeliorowanych terenów, w tym 2,17 miliona hektarów nawadnianych i 2,17 miliona hektarów osuszonych z odpowiednią infrastrukturą melioracyjną. W 2019 roku faktycznie nawadniano około 550 tysięcyhektarów gruntów rolnych. Obecnie ukraińskie systemy nawadniające są przestarzałe i zużyte i wymagają naprawy.

Jak informowaliśmy, głównym zadaniem tegorocznego rozwoju systemów irygacyjnych jest uruchomienie projektów pilotażowych w obwodach chersońskim, odeskim i mikołajowskim. Plany na najbliższe 3 lata obejmują realizację Projektu Krajowego na południu z późniejszym objęciem całego kraju.

Państwo dysponuje funduszami rezerwowymi, aby wesprzeć projekt finansowo, także poprzez przyciąganie międzynarodowych instytucji finansowych, takich jak EBOiR, Bank Światowy, IFC.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-