362 ukraińskie przedsiębiorstwa mogą eksportować produkty pochodzenia zwierzęcego do UE

362 ukraińskie przedsiębiorstwa mogą eksportować produkty pochodzenia zwierzęcego do UE

Ukrinform
Według stanu na koniec 2020 roku 362 ukraińskich producentów produktów zwierzęcych przeszło procedury weryfikacyjne i otrzymało prawo do eksportu produktów pochodzenia zwierzęcego do UE.

Jak podaje Ukrinform, donosi o tym portal informacyjno-analityczny kompleksu rolno-przemysłowego Ukrainy.

„Stanem na koniec 2020 roku 362 ukraińskich producentów produktów pochodzenia zwierzęcego przeszło procedury weryfikacyjne i otrzymało prawo do eksportu produktów pochodzenia zwierzęcego do UE, z czego 155 to producenci żywności pochodzenia zwierzęcego” - czytamy w oświadczeniu.

Odnotowuje się, że rośnie eksport ukraińskich produktów rolnych do Unii Europejskiej, a coraz więcej ukraińskich producentów odczuwa korzyści płynące ze strefy wolnego handlu z UE. Należy również zauważyć, że sektor rolny Ukrainy dostarcza 12% PKB i około 40% wpływów z wymiany walutowej z eksportu.

Jak podawał Ukrinform, w 2020 roku Ukraina zwiększyła eksport tłuszczów roślinnych i zwierzęcych o 22% i utrzymała się na pierwszym miejscu wśród eksporterów oleju słonecznikowego do Unii Europejskiej. Głównymi produktami ukraińskiego eksportu są: zboża, tłuszcze i oleje pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego; nasiona i owoce roślin oleistych; pozostałości i odpady przemysłu spożywczego; mięso i podroby jadalne.

Ogółem eksport ukraińskich produktów rolnych do krajów UE w 2020 roku zmniejszył się o 10,8% w porównaniu do 2019 roku. Jednocześnie Ukraina wykorzystała 11 kontyngentów na bezcłowy eksport do UE.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-