Amerykańsko-Ukraińska Rada Biznesu popiera utworzenie Biura Zaangażowania Biznesowego w ramach GFS

Amerykańsko-Ukraińska Rada Biznesu popiera utworzenie Biura Zaangażowania Biznesowego w ramach GFS

Ukrinform
Amerykańsko-Ukraińska Rada Biznesu (USUBC) wspiera utworzenie Biura Efektywnego Zaangażowania Biznesowego w ramach Państwowej Służby Fiskalnej Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, mówi o tym oświadczenie Rady opublikowane na stronie internetowej USUBC.

Jak zaznaczono w komunikacie, członkowie Rady Biznesu USA-Ukraina dążą do ustanowienia jasnych i przejrzystych relacji z państwem, co przyczyni się do stworzenia sprzyjającego otoczenia do prowadzenia biznesu na Ukrainie. „Popieramy politykę deregulacyjną rządu, ułatwiania warunków prowadzenia działalności gospodarczej, a także walkę z nielegalną i szarą strefą gospodarki narodowej” - czytamy w komunikacie.

Zdaniem członków Rady „dostępność platformy do efektywnej komunikacji pomiędzy przedstawicielami środowiska eksperckiego, stowarzyszeniami biznesowymi i agencjami rządowymi jest kluczem do stworzenia komfortowego środowiska do prowadzenia działalności gospodarczej, a także efektywnego wypełnienia budżetu państwa”

„Dlatego cieszymy się z powołania Biura Efektywnej Współpracy z Biznesem, ogłoszonego przez obecnego prezesa GFS Wadyma Melnyka. Uruchomienie dodatkowej platformy komunikacji między urzędnikami a biznesem pozwoli odpowiednio reprezentować interesy uczestników wdrażania zmian legislacyjnych, efektywnie koordynować działania stron oraz szybko informować przedstawicieli rządu o aktualnych problemach prowadzenia biznesu w Ukraina. Osobno chcielibyśmy podkreślić znaczenie tej platformy dla zapewnienia nowego poziomu koordynacji i zapewnienia długoterminowego bezpieczeństwa gospodarczego kraju” - czytamy w przesłaniu.

Członkowie USUBC zwracają uwagę, że „wyniki prac zespołu Państwowej Służby Skarbowej w 2021 roku, zwłaszcza w zakresie zwalczania szarej strefy, pozwalają mówić o konsekwentnej polityce mającej na celu ustanowienie wysokiej jakości i wzajemnie korzystnych relacji między państwem a biznes”. Są przekonani, że aktywne usuwanie szarej strefy, realizowane przez Państwową Służbę Skarbową, „daje pozytywny sygnał

dla legalnego biznesu i motywuje do jego rozwoju i ogólnego wzmocnienia bezpieczeństwa ekonomicznego kraju”.

Melnyk zapowiedział utworzenie nowego biura w ramach Państwowej Służby Skarbowej Ukrainy podczas forum „Ukraina 30”, które odbyło się pod koniec marca 2021 roku. Biuro zaczęło działać na początku kwietnia.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-