Ukraina wyemituje euroobligacje na sumę 1,25 mld dolarów - Ministerstwo Finansów

Ukraina wyemituje euroobligacje na sumę 1,25 mld dolarów - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Ukraina ogłosiła wycenę nowej emisji euroobligacji w wysokości 1,25 mld USD.

Według Ukrinformu poinformowało o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„Ukraina ogłosiła dziś wycenę nowej emisji euroobligacji w wysokości 1,25 mld USD z terminem zapadalności w 2029 roku” - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z wynikami wyceny, rentowność euroobligacji wynosi 6,875% w skali roku. Nowe euroobligacje mają otrzymać ocenę „B” przyznaną przez Standard & Poor's i „B” przez Fitch. Głównymi menedżerami transakcji byli BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs International i J.P. Morgan.

Rozliczenie nowej emisji nastąpi 30 kwietnia 2021 roku. Środki pozyskane z emisji tej emisji euroobligacji zostaną przeznaczone na finansowanie alokacji z budżetu centralnego.

„Dzięki tej transakcji Ministerstwo Finansów realizuje obecny plan pożyczania zewnętrznego rządu, którego większość spodziewamy się zrealizować poprzez koncesyjne finansowanie od partnerów międzynarodowych. Będziemy nadal prowadzić zrównoważoną politykę zadłużenia mającą na celu maksymalizację wolumenu finansowania na warunkach preferencyjnych i pożyczek w walucie krajowej” - powiedział minister finansów Serhyj Marczenko.

Jak podawał Ukrinform, 1 marca 2021 roku Ukraina zapłaciła 335 mln USD odsetek od zrestrukturyzowanych euroobligacji. Te euroobligacje zostały wyemitowane w ramach operacji dłużnej w 2015 roku z długiem gwarantowanym przez państwo i rząd.

Podano również, że zgodnie z prognozą Ministerstwa Finansów Ukraina przeznaczy w 2021 roku na obsługę i spłatę długu publicznego 585,13 mld UAH: 418,80 mld UAH na obsługę i spłatę długu wewnętrznego państwa, 16633 mld UAH - spłaty zadłużenia zagranicznego państwa.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-