Rząd zwiększa wsparcie finansowe dla małych gospodarstw rolnych

Rząd zwiększa wsparcie finansowe dla małych gospodarstw rolnych

Ukrinform
Na posiedzeniu 21 kwietnia Rada Ministrów podjęła uchwałę o rozszerzeniu pomocy państwa dla gospodarstw rolnych, która m.in. wprowadza wypłatę w wysokości 36 tysięcy UAH za usługi doradcze.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Gospodarki.

„Zwiększono wysokość dotacji budżetowej dla nowopowstałych gospodarstw z 3000 hrywien do 5000 hrywien na jednostkę ziemi uprawnej (1 hektar). Wprowadzono również dopłatę w wysokości 36000 hrywien za usługi doradztwa rolniczego. Dodatkowo poszerzone zostały typy bydła, na które zapewnione zostaną dopłaty budżetowe” - napisano w komunikacie.

Należy zauważyć, że dokument powstał na podstawie dekretu Prezydenta Ukrainy w sprawie zwiększenia dotacji finansowych dla rolników i drobnych producentów rolnych.

„To małe gospodarstwa, dysponujące niewielkimi areałami uprawnymi i ograniczonymi środkami finansowymi, potrzebują przede wszystkim zwiększonego wsparcia ze strony państwa. Aby stymulować rozwój drobnego rolnictwa, zwiększyliśmy wsparcie finansowe dla nowopowstałych gospodarstw” - powiedział minister rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Ihor Petraszko.

Zwraca się uwagę, że dekret usuwa również przeszkody administracyjne w uzyskaniu wsparcia państwa (w szczególności zmniejsza się liczba składanych dokumentów, skraca się czas ich rozpatrywania i podejmowania decyzji).

Jak podawał Ukrinform, z budżetu państwa na 2021 rok przeznaczono 4,7 mld hrywien na wsparcie kompleksu rolno-przemysłowego, o 700 mln więcej niż w 2020 roku. Przewiduje się, że pomoc otrzyma około 9000 gospodarstw rolnych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-