W ubiegłym roku osoby fizyczne otrzymały o 10% więcej pożyczek - Narodowy Bank Ukrainy

W ubiegłym roku osoby fizyczne otrzymały o 10% więcej pożyczek - Narodowy Bank Ukrainy

Ukrinform
W ubiegłym roku firmy finansowe udzieliły pożyczek osobom fizycznym na sumę 48 mld hrywien, czyli o 10% więcej w porównaniu z rokiem 2019.

Według korespondenta Ukrinformu, Aleksander Załetow, szef Departamentu Nadzoru Spółek Finansowych Narodowego Banku Ukrainy, powiedział to podczas prezentacji internetowej „Mikrokredytowanie na Ukrainie: konsumenci i praktyka rynkowa”.

„Obecnie 775 firm finansowych ma licencję na udzielanie pożyczek, ale tylko jedna trzecia świadczy te usługi osobom fizycznym. Łączna wartość pożyczek udzielonych osobom fizycznym w 2020 roku wyniosła 48 miliardów hrywien, czyli o 10% więcej niż w 2019 roku” - powiedział Załetow.

Zaznaczył, że w ubiegłym roku zawarto prawie 10 mln umów online, co wskazuje, że rynek ten będzie się nadal rozwijał w kierunku usług zdalnych.

Jak informował Ukrinform, dnia 1 stycznia 2021 roku weszły w życie zmiany w ustawie o udzielaniu kredytów, co będzie miało wpływ na sferę organizacji finansowych udzielających mikrokredytów. Zatem wysokość grzywien i kar nie może przekraczać dwóch wielkości kwoty, jaką otrzymała osoba, jeśli pożyczka przekracza jedną płacę minimalną ( tj.6 tysięcy hrywien od dnia 1 stycznia 2021 roku). Zasada ta nie dotyczy mniejszych pożyczek. Tutaj, tak jak poprzednio, obowiązuje zasada ogólna - wysokość grzywien i kar nie może przekroczyć 50% kwoty kredytu.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-