Małe firmy mogą otrzymać pożyczki w kwocie do 100 milionów dolarów - nowy program pożyczkowy IBRD

Małe firmy mogą otrzymać pożyczki w kwocie do 100 milionów dolarów - nowy program pożyczkowy IBRD

Ukrinform
Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) będą mogły otrzymać pożyczki ulgowe na łączną kwotę 100 mln USD w ramach nowego programu kredytowego Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (IBRD).

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„W dniu dzisiejszym 19 kwietnia 2021 roku Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie „Wybrane zagadnienia związane z realizacją wspólnego projektu inwestycyjnego z Międzynarodowym Bankiem Odbudowy i Rozwoju”. „Dodatkowe finansowanie w walce przeciw COVID-19 w ramach długoterminowego finansowania Projektu. W ramach Projektu przewidziano zfinansowanie kredytu przez IBRD w wysokości 100 mln USD, który zapewni zorientowanym na eksport, małym i średnim przedsiębiorstwom dostęp do długoterminowego finansowania” - napisano w oświadczeniu.

Dzięki programowi pożyczkowemu, jak zauważa Ministerstwo Finansów, wzrośnie potencjał eksportowy stymulujący wzrost PKB Ukrainy w obliczu spadku aktywności gospodarczej na świecie spowodowanego pandemią koronawirusa. Ministerstwo uważa, że ​​projekt dostępu do finansowania długoterminowego pozytywnie wpłynie na rozwój zorientowanych na eksport małych i średnich przedsiębiorstw, zwiększy możliwości produkcyjne sektora realnego, a także pomoże zachować istniejące i stworzyć nowe miejsca pracy, zwłaszcza w kontekście przezwyciężania skutków kryzysu.

Poinformowano również, że dnia 19 kwietnia rząd poparł zarządzenie Prezydenta Ukrainy w sprawie utworzenia delegacji ukraińskiej do udziału w negocjacjach z IBRD i upoważnienia prezesa zarządu „Państwowego Banku Eksportowo-Importowego” Ukrainy do podpisania umowy gwarancyjnej między Ukrainą a IBRD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-