Ukraiński eksport do Wielkiej Brytanii wzrósł w pierwszym kwartale o 38% - ambasador

Ukraiński eksport do Wielkiej Brytanii wzrósł w pierwszym kwartale o 38% - ambasador

Ukrinform
Eksport Ukrainy do Wielkiej Brytanii w pierwszym kwartale 2021 roku wzrósł o 38%, a usługi IT przewyższały nasze tradycyjne grupy eksportowe.

O tym mówił ambasador Ukrainy w Wielkiej Brytanii Wadym Prystajko podczas panelu dyskusyjnego „Nowe partnerstwo w czasie pandemii” zorganizowanego przez Radę Polityki Zagranicznej „Ukraińska Pryzma”, relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„W ciągu pierwszego kwartału tego roku - nie wiem, czy to efekt podpisania Umowy (o partnerstwie strategicznym i SWH - redaktor), czy też wysiłków naszych firm, czy nawet pracy ambasady , ale nasz eksport (do Wielkiej Brytanii - redaktor) wrósł o 38 proc. Jeśli do końca roku podążymy w tym tempie, Wielka Brytania stanie się jednym z głównych partnerów (Ukrainy - redaktor)” - Powiedział Prystajko.

Dyplomata dodał, że Wielka Brytania jest już jednym z pięciu największych odbiorców naszych usług i trzecim inwestorem w ukraińską gospodarkę. „Najważniejsze, że nie podążamy tradycyjnymi ścieżkami, ale badamy możliwości rozwoju współpracy w najnowszych branżach, takich jak FinTec, IT itp. Nasza współpraca w eksporcie, np. w sektorze IT, jest teraz więcej niż w czterech tradycyjnych grupach, takich jak metal, produkty rolne, olej roślinny… Uważam, że jest to trend, który Ukraina musi nieustannie podsycać i wspierać” - powiedział ambasador.

Rada Najwyższa dnia16 grudnia 2020 roku ratyfikowała Umowę o współpracy politycznej, wolnym handlu i partnerstwie strategicznym między Ukrainą a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-