Ministerstwo Finansów uplasowało obligacje o wartości prawie 9 miliardów

Ministerstwo Finansów uplasowało obligacje o wartości prawie 9 miliardów

Ukrinform
Ministerstwo Finansów przyciągnęło dnia 30 marca do budżetu państwa z aukcji obligacji krajowych OWGZ 8,87 mld hrywien.

Według Ukrinformu, poinformowała o tym na Facebooku służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„Dziś na przetargach OWGZ Ministerstwo Finansów zaoferowało inwestorom cztery emisje papierów wartościowych w walucie krajowej i dwie emisje w walucie obcej. W wyniku aukcji do budżetu państwa wpłynęła równowartość 8875 mln hrywien” - podano w komunikacie.

Należy zauważyć, że okres obiegu proponowanych obligacji rządowych w hrywnach wynosi 3 miesiące, 1 rok, 1,5 roku i 2 lata, w dolarach - 1 rok i 2 lata.

Największy popyt uzyskano na 1-roczne obligacje hrywnowe, z emisji których budżet państwa przyciągnął 2 616 mln UAH. Ogólnie rzecz biorąc, 4503 mln UAH wpłynęło do budżetu państwa w wyniku uplasowania obligacji rządowych w walucie krajowej. Średni ważony dochód z trzymiesięcznych OWGZ denominowanych w hrywnie wyniósł 7,98%, rocznych - 10,74%, 1,5-letnich - 11,10%, a dwuletnich - 11,80%.

Z kolei z lokowania OWGZ denominowanych w walutach obcych pozyskano 156,4 mln USD, średnia ważona stopa zwrotu rocznych OWGZ denominowanych w dolarach wyniosła 3,7%, a 2-letnich OWGZ 3,9%.

Jak podawał Ukrinform, 23 marca 2021 roku Ministerstwo Finansów przyciągnęło do budżetu 6,45 mld hrywien na przetargu na plasowanie krajowych obligacji skarbowych (OWGZ).

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-