Kijów musi wypełnić zobowiązania dotyczące wznowienia współpracy z MFW - Marczenko

Kijów musi wypełnić zobowiązania dotyczące wznowienia współpracy z MFW - Marczenko

Ukrinform
Minister finansów Serhyj Marczenko mówi, że aby wznowić współpracę z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, Ukraina musi wrócić do swoich zobowiązań wobec MFW.

Według Ukrinformu powiedział to na antenie kanału telewizyjnego „NASZ”.

W szczególności, zdaniem ministra, są to zobowiązania do przywrócenia legislacyjnych praw NABU, przywrócenia niezależności NABU, przeprowadzenia reformy sądownictwa, kwestie rynku gazu i energii elektrycznej. Takie są zobowiązania, które zostały podpisane w ostatnim memorandum - podkreślił Marczenko.

Marczenko odniósł się również do stanu budżetu w 2020 roku, zwracając uwagę, że w ubiegłym roku budżet został wykonany zarówno pod względem wydatków, jak i dochodów. Przekroczenie budżetu pod względem dochodów wyniosło 50 mld hrywien - poinformował minister finansów.

Zdaniem Marczenki przepełnienie budżetu pozwoliło zmniejszyć potrzebę zaciągania pożyczek. Ukraina pożyczyła 50 miliardów mniej, co pozwoliło zmniejszyć deficyt budżetowy - powiedział.

Jak podawał Ukrinform, 9 czerwca 2020 roku Rada Dyrektorów MFW zatwierdziła nowy program stand-by dla Ukrainy, zaplanowany na 18 miesięcy, z łącznym dofinansowaniem w wysokości 5 miliardów dolarów. Ukraina otrzymała 12 czerwca pierwszą i jak dotąd jedyną transzę w wysokości 2,1 mld USD.

Między grudniem ubiegłego roku a dniem 13 lutego bieżącego roku MFW zrewidował swój program stand-by, ale nie osiągnięto porozumienia na poziomie kadrowym. Ze swojej strony Ukraina zobowiązała się do podjęcia niezbędnych działań w celu zakończenia korekty programu MFW.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-