Ukraina traci rocznie miliardy z powodu nielegalnych stacji benzynowych - Czernyszow

Ukraina traci rocznie miliardy z powodu nielegalnych stacji benzynowych - Czernyszow

Ukrinform
Ukraina traci rocznie miliardy z powodu nielegalnych stacji benzynowych działających na jej terytorium.

Poinformował o tym Minister Rozwoju Społecznego i Terytorialnego Ołeksyj Czernyszow podczas spotkania z kierownictwem Związku Ropy i Gazu Ukrainy oraz z przedstawicielami sieci stacji paliw - informuje służba prasowa resortu.

Na spotkaniu omówili wyniki rozwoju sytuacji w sprawie problemu nielegalnego handlu paliwami i zacienienia rynku ropy.

„W wyniku wspólnej pracy należy zlikwidować działalność wszystkich nielegalnych stacji paliw. Trwają prace nad identyfikacją nielegalnego handlu paliwem. Wszystkie stacje benzynowe na Ukrainie będą poddane audytowi” - powiedział minister.

Z kolei przedstawiciele Stowarzyszenia zaznaczyli, że są zwolennikami uczciwej konkurencji w ramach prawnych. W każdym z regionów działają obecnie grupy międzyresortowe, których praca ma na celu ograniczenie nielegalnego obrotu paliwem.

„Naszymi strategicznymi celami jest zamknięcie nielegalnego rynku paliw, wspieranie pełnej i przejrzystej fiskalizacji oraz stworzenie warunków do prognozowania cen paliw” - powiedział Czernyszow.

Praca w tym kierunku jest systematycznie kontynuowana na poziomie regionalnym pod kontrolą Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - zapewnił urzędnik.

Jak podawał Ukrinform, w związku ze wzrostem cen paliw na Ukrainie rozpoczęły się kontrole stacji benzynowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-