MFW zaleca Ukrainie skupienie się na reformach strukturalnych

MFW zaleca Ukrainie skupienie się na reformach strukturalnych

Ukrinform
Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) oczekuje, że Ukraina przeprowadzi uzgodnione wcześniej reformy strukturalne, pomimo trudnych warunków spowodowanych pandemią, aby zapewnić inkluzywny wzrost gospodarki narodowej po kryzysie.

Dyrektor biura prasowego MFW Jerry Rice powiedział to podczas briefingu w Waszyngtonie, relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Oprócz zachowania adekwatnej reakcji na kryzys, nadal opowiadamy się za reformami strukturalnymi na Ukrainie” - powiedział przedstawiciel Funduszu, komentując perspektywy przedłużenia programu Stand-by dla Ukrainy.

Jednocześnie przyznał, że obecnie trudniej jest skoncentrować się na głębokich reformach strukturalnych w obliczu spowolnienia gospodarczego oraz sytuacji kryzysowej zdrowotnej i humanitarnej wywołanej przez COVID-19. I, według niego, gdy program reform na Ukrainie pozostaje niedokończony. „Dlatego ważne jest, aby Ukraina kontynuowała działania w zakresie tworzenia warunków dla wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu po kryzysie. Zgodziliśmy się na wyraźnie ukierunkowany zestaw reform potrzebnych do zapewnienia stabilności fiskalnej w średnim okresie, a także ochrony stabilności sektora finansowego - obszarów, w których Ukraina poczyniła znaczne postępy w ciągu ostatnich pięciu lat” - powiedział Rice.

Przedstawiciel MFW zaznaczył również, że program na najbliższe miesiące interakcji z Ukrainą będzie nadal koncentrował się na dyskusjach na temat tego zestawu reform. Jak podkreślił Rice, dyskusje te są kontynuowane po spotkaniu wirtualnym z  misją Fundacji i są nadal „aktywne”.

Jak podawał Ukrinform, 21 maja 2020 roku MFW i rząd Ukrainy zawarły wstępne porozumienie w sprawie uruchomienia nowego programu kredytowego dla Ukrainy w trybie Stand-by. Umowa przewiduje alokację 5 miliardów dolarów i jest przewidziana na 18 miesięcy.

Fundusz podkreślił, że program pomoże Ukrainie skutecznie przezwyciężyć konsekwencje kryzysu koronawirusowego w gospodarce i służbie zdrowia. W okresie od grudnia ubiegłego roku do 13 lutego obecnego roku MFW korygował program Stand-by w trybie wirtualnym, ale nie osiągnięto porozumienia na poziomie kadrowym. Ukraina z kolei obiecała podjęcie niezbędnych działań w celu zakończenia korekty programu MFW.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-