EBOiR będzie udzielał kredytów na „zielone” nieruchomości komercyjne na Ukrainie

EBOiR będzie udzielał kredytów na „zielone” nieruchomości komercyjne na Ukrainie

Ukrinform
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) udzielił ukraińskiej spółce Dragon Capital kredytu w wysokości 12,5 mln USD na rozwój ekologicznych nieruchomości.

Ukrinform został o tym poinformowany przez służby prasowe banku.

„Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wspiera rozwój sektora nieruchomości ekologicznych o niskiej emisji do środowiska, finansując portfel nieruchomości ukraińskiej firmy inwestycyjnej Dragon Capital” - czytamy w komunikacie.

Bank udzielił kredytu w wysokości 12,5 mln USD na renowację biurowca w Kijowie o łącznej powierzchni najmu 9000 metrów kwadratowych oraz zakup dwóch magazynów w Kijowie i Charkowie o łącznej powierzchni najmu 26000 metrów kwadratowych.

Dragon Capital planuje wykorzystać doświadczenie i wiedzę EBOR, aby otrzymać bardzo dobrą ocenę budynku w Kijowie według BREEAM, wiodącej na świecie metodologii oceny i certyfikacji budynków w zakresie ekologicznej oceny.

Dodatkowo planowane jest wprowadzenie nowatorskiego podejścia dla Ukrainy: „zielone” umowy najmu będą zawierane z najemcami, zgodnie z którymi będą oni zobowiązani do minimalizowania swojego wpływu na środowisko.

EBOR dąży do przestrzegania zasad ochrony środowiska we wszystkich swoich inwestycjach. Bank jest już liderem w walce ze zmianami klimatycznymi i ochroną środowiska i zamierza do 2025 roku zwiększyć inwestycje w zieloną gospodarkę do ponad 50% swoich rocznych inwestycji.

Ukraina jest jednym z trzech krajów operacyjnych dla EBOR-u, w których prowadzi on największe inwestycje. Tylko w ostatnich dwóch latach bank zobowiązał się do przekazania ukraińskiej gospodarce 2 mld euro. Inwestycjom towarzyszy wsparcie w walce z korupcją, zapewnienie skutecznego zarządzania przedsiębiorstwami państwowymi, reform strukturalnych i zwiększenie przejrzystości otoczenia biznesowego.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-