Ukraina spodziewa się zwiększenia eksportu zbóż - minister polityki rolnej

Ukraina spodziewa się zwiększenia eksportu zbóż - minister polityki rolnej

Ukrinform
Ukraina zamierza zwiększać swój udział w dostawach zbóż i roślin oleistych na rynek światowy, dlatego nie będzie ograniczać eksportu produktów rolnych.

Według Ukrinformu, minister polityki rolnej i żywnościowej Ukrainy Roman Leszczenko powiedział o tym w komentarzu dla Bloomberga.

„Nie ma powodu, by ograniczać eksport zbóż… Wręcz przeciwnie, kraj spodziewa się zwiększenia naszego udziału zbóż i roślin oleistych w światowym rynku” – cytuje ministra wydawnictwo.

Według niego Ukraina odgrywa decydującą rolę w globalnym łańcuchu dostaw produktów rolnych i nie będzie naśladować Federacji Rosyjskiej, która ustanowiła kwoty na eksport zbóż w celu ochrony dostaw krajowych i ograniczenia inflacji.

„Ostatnią rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest granie w protekcjonizm, ponieważ mamy potencjał, by stać się rynkiem żywnościowym dla całego świata” - podkreślił Leszczenko.

Jednocześnie zaznaczył, że ministerstwo będzie kontrolować ceny na produkty spożywcze, aby pomóc w utrzymaniu stabilności rynku.

Minister przypomniał również, że Ukraina jest czwartym co do wielkości eksporterem kukurydzy na świecie, największym dostawcą oleju słonecznikowego i kluczowym dostawcą pszenicy. Dodał, że ceny tych produktów wzrosły, ponieważ silny popyt w Chinach zwiększa globalną podaż.

Jak podawał Ukrinform, Tunezja jest gotowa do zakupu większej ilości ukraińskiej pszenicy i kukurydzy, oczekując jak najkorzystniejszych warunków współpracy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-