30 marca zostanie uruchomiony multimodalny szlak transportowy między Turcją, Ukrainą i Polską

30 marca zostanie uruchomiony multimodalny szlak transportowy między Turcją, Ukrainą i Polską

Ukrinform
Dnia 30 marca zostanie otwarta nowa trasa dla multimodalnych przewozów towarowych między portem Karasu (Turcja), przeprawą promowo-kolejową Czarnomorsk (Ukraina) i miastem Sławków (Polska).

Według korespondenta Ukrinformu, powiedział to pełniący obowiązki prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Administracja Portów Morskich Ukrainy” Aleksander Gołodnicki podczas IV Ukraińsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego.

„30 marca Ukraina otwiera, dzięki swoim europejskim partnerom, oraz biznesowi Polski i Turcji, multimodalny transport przez port w Czarnomorsku” - powiedział Gołodnicki.

Dodał, że trasa będzie przebiegać z portu Karasu w Turcji, przez kompleks kolejowo-promowy Czaromorsk na Ukrainie do polskiego miasta Sławków.

Według Gołodnickiego nowa trasa przyspieszy ruch towarowy na tej trasie do półtorej doby.

Szef AMPU powiedział, że koszt transportu jednego kontenera z Karasu do Sławkowa wyniesie 1700 euro.

Jak informował wcześniej Ukrinform, 5 marca Rada Najwyższa przyjęła w pierwszym czytaniu rządową ustawę nr 4258 „O przewozach multimodalnych”.

W dokumencie proponuje się wprowadzenie na Ukrainie koncepcji transportu multimodalnego i kombinowanego towarów, terminalu multimodalnego, oraz dokumentu przewozowego - multimodalnego itp.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-