Ukraiński GTS jest gotowy do transportu ponad 140 mld m sześciennych  gazu rocznie - Premier

Ukraiński GTS jest gotowy do transportu ponad 140 mld m sześciennych gazu rocznie - Premier

Ukrinform
Uruchomienie Nord Stream 2 oznaczać będzie dla Ukrainy nie tylko kilkumiliardowy niedobór rocznych przychodów, ale także naruszy bezpieczeństwo energetyczne UE i stworzy ekonomiczne przesłanki do dalszego finansowania agresywnych działań rosyjskich władz wobec Ukrainy.

Według Ukrinformu, premier Ukrainy Denys Szmyhal powiedział to w wywiadzie dla niemieckiej gazety Bild, donosi rządowy portal.

„Stanowisko Kijowa pozostaje niezmienione: to przede wszystkim projekt polityczny, który początkowo nie miał wykonalności komercyjnej. Ukraiński GTS jest gotowy do przesyłu ponad 140 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie, w 2020 roku 55,8 miliardów metrów sześciennych gazu rosyjskiego przepompowano do Europy. Jest to najkrótsza trasa tranzytowa niebieskiego paliwa do Europy. W związku z tym jest to najtańsza cena za tranzyt. Poza tym Ukraina zawsze była niezawodnym krajem tranzytowym. Uruchomienie Nord Stream 2, jeśli chodzi o to co oznaczać będzie dla nas, to nie tylko kilkumiliardowy deficyt rocznych przychodów, ale przede wszystkim naruszenie bezpieczeństwa energetycznego UE i stwarzanie ekonomicznych warunków do dalszego finansowania agresywnych działań władz rosyjskich w szczególności wobec Ukrainy” - powiedział Szmyhal.

Podkreślił, że Ukraina popiera politykę sankcji przeciwko uruchomieniu gazociągu.

Jak poinformował Ukrinform, premier Ukrainy Denys Szmyhal podczas IV Ukraińsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego, komentując komunikat o rzekomej gotowości Niemiec do zwiększenia inwestycji na Ukrainie w zamian za odmowę nałożenia przez USA sankcji na projekt Nord Stream-2, powiedział, że polityka sankcji i perspektywy rozwoju ukraińsko-niemieckiej współpracy w zakresie zielonej energii nie są ze sobą powiązane.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-