Wzrost PKB na Ukrainie ma wynieść 5,3% - Dragon Capital

Wzrost PKB na Ukrainie ma wynieść 5,3% - Dragon Capital

Ukrinform
Według prognoz firmy inwestycyjnej Dragon Capital wzrost produktu krajowego brutto w tym roku wyniesie 5,3%.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, dyrektor generalny Dragon Capital Tomasz Fiała powiedział o tym na Ogólnoukraińskim Forum „Ukraina 30. Mały i średni biznes a Państwo”.

„Spodziewamy się sporego wzrostu gospodarczego w tym roku - 5,3%” - powiedział Fiała.

Według niego sytuacja zewnętrzna jest dość korzystna dla naszego kraju, a ceny i popyt na eksportowane przez Ukrainę produkty są wysokie. Jedyne, co stwarza zagrożenie dla Ukrainy, to opóźnienie we współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Ponadto Fiała zauważył, że ​​napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych w 2021 roku prawdopodobnie wyniesie 3 mld USD.

Jak podawał Ukrinform, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Julia Sviridenko poinformowała, że ​​wzrost PKB w 2021 roku ma wynieść 5,1%. Według prognoz Ministerstwa Gospodarki wzrost produktu krajowego brutto w tym roku wyniesie 4,6%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-