Ukraina wznawia eksport mięsa drobiowego do UE

Ukraina wznawia eksport mięsa drobiowego do UE

Ukrinform
Ukraina wznawia eksport mięsa drobiowego do Unii Europejskiej, zawieszony zimą z powodu wybuchu ptasiej grypy.

Jak poinformował Ukrinform, wiceminister rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa - przedstawiciel handlowy Ukrainy Taras Kaczka poinformował o tym na Facebooku.

„W miesiącach zimowych na Ukrainie wykryto kilka przypadków wysoce zjadliwej ptasiej grypy. Na okres wyjaśnienia przestrzennego tych spraw eksport został wstrzymany ... Zaledwie kilka tygodni i eksport wznowiono” - napisał Kaczka.

Zwrócił uwagę, że szybkie ożywienie eksportu jest oznaką normalnej, jakościowej i przyjaznej interakcji między Ukrainą a UE, którą zapewniają Ministerstwo Gospodarki i Państwowa Służba Żywnościowa i Konsumencka.

Jak informowaliśmy, 23 stycznia Państwowa Służba Ukrainy ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów ogłosiła wstrzymanie eksportu mięsa drobiowego do Unii Europejskiej w związku z wybuchem ptasiej grypy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-