Efekt ekonomiczny działalności NABU i SAP w ubiegłym roku wyniósł 1,93 mld

Efekt ekonomiczny działalności NABU i SAP w ubiegłym roku wyniósł 1,93 mld

Ukrinform
Efekt ekonomiczny działalności Krajowego Biura Antykorupcyjnego i Specjalistycznej Prokuratury Antykorupcyjnej w ubiegłym roku wyniósł 1,93 mld hrywien.

Według Ukrinformu, służba prasowa Narodowego Biura Antykorupcyjnego informuje o tym na Facebooku.

„Efekt ekonomiczny działalności NABU i SAP w 2020 roku wyniósł 1,93 mld UAH. Kwota ta obejmuje pieniądze zwrócone przedsiębiorstwom państwowym, których kradzieży udało się zapobiec, odzyskane kaucje od podejrzanych, którzy naruszyli swoje zobowiązania, a także inne przelewy do budżetu ”- głosi komunikat.

W wideo do postu podano, że z tych pieniędzy 1 mld UAH zostało zwrócone przedsiębiorstwom państwowym, w szczególności: 895 mln UAH - Ukrnafta SA, 112 mln UAH - PJSC Zaporożjeoblenergo, 750 tys. UAH - Przedsiębiorstwo Państwowe „Administracja Portów Morskich”, 400 tysięcy hrywien - Berdiański oddział Przedsiębiorstwa Państwowego "Administracja portów morskich".

Również w ubiegłym roku do budżetu państwa wpłynęło 51 mln hrywien.

„65,5 mln UAH to kwota zastawów odzyskanych od podejrzanych, którzy naruszyli swoje zobowiązania. Posłowie VIII kadencji zwrócili 1,55 mln hrywien - NABU sprawdził, czy nie otrzymano nielegalnego odszkodowania za wynajem mieszkania. Udało się zapobiec kradzieży 805,6 mln hrywien ”- podał NABU.

Jak podawał Ukrinform, 2 grudnia NABU poinformował, że były poseł, podejrzany o udział w zajęciu mienia Głównej Dyrekcji Gwardii Narodowej, dobrowolnie zwrócił do budżetu państwa 50 mln UAH z łącznej kwoty strat ponad 81 mln UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-