SBU uniemożliwiła sprzedaż niskiej jakości produktów naftowych o wartości 240 milionów

SBU uniemożliwiła sprzedaż niskiej jakości produktów naftowych o wartości 240 milionów

zdjęcie
Ukrinform
Pracownicy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy prowadzą szeroko zakrojone poszukiwania w ramach produkcji stosunkowo „szarej” sprzedaży niskiej jakości produktów ropopochodnych. Przybliżona kwota uchylania się od płacenia podatków wynosi około 240 milionów hrywien.

Jak podał Ukrinform, poinformowała o tym służba prasowa SBU.

„SBU ujawniła oszustwo na dużą skalę dotyczące„szarej” sprzedaży produktów ropopochodnych niskiej jakości. Przybliżona kwota uchylania się od płacenia podatków wynosi około 240 milionów hrywien. Postępowanie karne zostało wszczęte na podstawie artykułów Kodeksu Karnego: część 3 art. 209 (legalizacja lub odpieranie mienia uzyskanego w wyniku przestępstwa); cz. 3 art. 212 (uchylanie się od płacenia podatków); cz. 2 art. 364 (nadużycie władzy lub oficjalnym stanowiskiem); cz. 2 art. 204 (nielegalne wytwarzanie towarów objętych podatkiem akcyzowym)”- głosi komunikat.

Jak zauważono, w ramach postępowań karnych funkcjonariusze organów ścigania udokumentowali organizację zakrojonego na szeroką skalę nielegalnego programu obrotu i sprzedaży niskiej jakości produktów naftowych. Stwierdzono, że w ten sposób organizatorzy celowo unikali płacenia podatków do budżetu państwa, powodując tym samym szkody na dużą skalę.

Obecnie w 13 biurach, 7 bazach paliwowych, 13 statkach morskich, 105 stacjach paliw i 2 oddziałach celnych przeprowadza się ponad 140 przeszukań przez upoważnionych funkcjonariuszy. Działania prowadzone są przy udziale pracowników Państwowej Służby Skarbowej, Państwowej Służby Pracy oraz Państwowej Służby Żywności i Konsumentów, mające na celu dalsze zbieranie dowodów i informacji o okolicznościach popełnienia przestępstwa. Postępowanie przygotowawcze jest kontynuowane i prowadzone zgodnie z wytycznymi proceduralnymi Biura Prokuratora Generalnego. Dodatkowe szczegóły zostaną ogłoszone później, obiecał serwis prasowy.

Jak podaje LIGA, mówimy o szeroko zakrojonych poszukiwaniach na terenie całego kraju w obiektach sieci stacji Glusco.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-