Szmyhal polecił opracować szczegółowy plan uruchomienia kredytu hipotecznego po minimalnych stawkach

Szmyhal polecił opracować szczegółowy plan uruchomienia kredytu hipotecznego po minimalnych stawkach

Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal polecił opracowanie szczegółowego planu wprowadzenia produktów hipotecznych po minimalnych stawkach.

Według Ukrinformu Szmyhal napisał o tym na swoim kanale Telegram.

„Mieszkania stają się coraz bardziej dostępne dla Ukraińców. Z inicjatywy Prezydenta Ukrainy w tym miesiącu ruszył program „Przystępny kredyt hipoteczny na 7%”. Dziś wspólnie z Ministerstwem Finansów, Bankiem Narodowym i Kancelarią Prezydenta RP , przeprowadzono dyskusję na temat dalszego obniżania oprocentowania kredytów hipotecznych, tworzenia leasingu finansowego i pracy spółki mieszkaniowej United Financial” - powiedział szef rządu.

„Poleciłem opracowanie szczegółowego planu wprowadzenia produktów hipotecznych po minimalnych stawkach” - powiedział Szmyhal.

Jak podawał Ukrinform, 27 stycznia Gabinet Ministrów poparł inicjatywę głowy państwa w sprawie kredytów hipotecznych po przystępnych cenach w granicach 7% w skali roku i zatwierdził opracowaną przez Ministerstwo Finansów Procedurę obniżenia kosztów kredytów hipotecznych dla obywateli. Do programu „Przystępny kredyt hipoteczny na 7%” przystąpiło siedem banków: PrivatBank, Oszczadbank, Ukrgasbank, Globus Bank, OTP Bank, Megabank, Kredobank.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-